NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jaki jest czas realizacji mojego zamówienia?

Nasze oleje tłoczymy na świeżo w niewielkich partiach, nie tłoczymy na zapas. Dlatego też czas oczekiwania na realizację zamówienia wynosi do czterech dni roboczych. Warto jednak być w tym przypadku cierpliwym – olej który do Was dotrze będzie naprawdę świeży i wartościowy!

2. Gdzie mogę kupić Wasze oleje?

Prócz sklepu internetowego, nasze oleje kupić można w naszym firmowym sklepie stacjonarnym w Połczynie-Zdroju. Zapraszamy! Zawsze miło nam będzie Was poznać, porozmawiać, opowiedzieć o naszych produktach. Świeżutkie oleje z Połczyńskiej Olejarni można ponadto kupić w trzech innych lokalizacjach w naszej okolicy. Poniżej lista adresów:

 • POŁCZYŃSKA OLEJARNIA – sklep firmowy
  Mariacka 8 78-320 Połczyn-Zdrój
 • GREEN LADY – sklep zielarsko-konopny
  plac Konstytucji 15 78-500 Drawsko Pomorskie
 • ZIELARNIA ROSA – sklep zielarsko-medyczny
  5 marca 13 78-520 Złocieniec
 • LOKALNE PRZYSMAKI W ZAGRODZIE – sklep z lokalną, tradycyjną i eko żywnością
  Wojska Polskiego 4d 78-300 Świdwin

3. Czy transport nie zaszkodzi produktom?

Wszystkie otrzymane zamówienia pakujemy z najwyższą starannością i troskliwie zabezpieczamy. Każdy zakupiony przez Was olej pakujemy do specjalnego opakowania termoizolacyjnego, które doskonale chroni nasz olej przed zmienną temperaturą, dostępem do światła, a także zabezpiecza przed stłuczeniem. Możecie mieć pewność, że Wasze zamówienie zostało świetnie zabezpieczone, jednak warto pamiętać- po jego otrzymaniu oleje wyjmujemy z termosów i przekładamy do lodówki!

Nasze oleje powinny być zawsze przechowywane w warunkach chłodniczych (5-10st. Celsjusza) bez dostępu do światła słonecznego.

4. Co zrobić gdy paczka dotarła do mnie uszkodzona?

Pomimo naszych ogromnych starań bywa i tak, że paczka zostanie uszkodzona po drodze do naszych Klientów. Jeśli zauważysz, że paczka nosi ślady uszkodzenia – jest zgnieciona, naderwana lub masz podejrzenia, że mogła zostać zdekompletowana – skontaktuj się z nami! Na pewno uda nam się rozwiązać ten problem.

5. Co jeśli w moim zamówieniu brakuje produktu?

Dokładamy ogromnych starań, by Wasze zamówienia spełniały Wasze oczekiwania i oczywiście były kompletne. Jednak wszyscy jesteśmy tylko ludźmi – każdemu czasem zdarza się coś przeoczyć. Jeśli w Twoim zamówieniu zauważyłeś błąd – śmiało skontaktuj się z nami! Każdy problem na pewno rozwiążemy, a ewentualne brakujące produkty – doślemy.

6. Czy Wasze oleje muszą być przechowywane w lodówce?

Wszystkie oleje z Połczyńskiej Olejarni wymagają przechowywania w warunkach chłodniczych (5-10 st. Celsjusza), wtedy bowiem zachowują pełnię swoich naturalnych właściwości. Koniecznie trzeba pamiętać, że oleje przechowujemy w lodówce również przed otwarciem!

7. Otrzymałam olej, który jest mętny i osadza się na dnie. Czy tak powinno być?

Jak najbardziej! Wszystkie oleje z Połczyńskiej Olejarni są tłoczone na zimno, niefiltrowane, nieoczyszczane i nierafinowane – to właśnie dzięki niewielkiej ingerencji w proces tłoczenia nasze oleje są takie wyjątkowe. Oleje z Połczyńskiej Olejarni zawsze są i będą mętne, mogą mieć nawet niewielkie drobinki nasion, a po pewnym czasie, dzięki sile grawitacji, zaczną się rozwarstwiać i osad delikatnie opadnie na dno. To naturalne i zdrowe! Warto pamiętać, by przed każdym użyciem solidnie wstrząsnąć butelką oleju, tak by konsystencja oleju się wyrównała.

8. Jakie są metody płatności?

Wszystkie metody płatności dostępne w naszym sklepie internetowym są powszechne i bezpieczne- wybierz najwygodniejszą dla siebie!

Możemy wybierać pomiędzy:

 • Przelewy24 – bezpieczny i szybki przelew bankowy bezpośrednio z Twojego konta bankowego
 • Blik – bezpieczna płatność z telefonu komórkowego
 • Tradycyjny przelew bankowy – przelew na rachunek bankowy otrzymany w szczegółach zamówienia
 • Płatność za pobraniem – płatność u kuriera przy odbiorze.

9. Jakie są opcje i ceny dostawy?

Zamówienia w sklepie internetowym powyżej 199 zł wysyłamy gratis! Darmowa dostawa za pośrednictwem: kurier Inpost (przedpłata) – 0 zł

Poniżej kwoty 199 zł wysyłki realizowane są w następujących cenach:

 • InPost Paczkomat – 16.00 zł
 • InPost Kurier – 16.00 zł
 • Poczta Polska/Pocztex – 16.00 zł
 • InPost za pobraniem (płatność u kuriera) – 19.00 zł
 • Poczta Polska za pobraniem (płatność u kuriera) – 19.00 zł
 • Odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym – 0 zł

10. Który olej z Połczyńskiej Olejarni nadaje się do smażenia?

Oleje tłoczone na zimno, takie jak te z naszej olejarni, przeznaczone są do spożycia na zimno – nie nadają się do smażenia, pieczenia, gotowania czy innej obróbki termicznej. Oleje z Połczyńskiej Olejarni zawierają Wielonienasycone Kwasy Tłuszczowe, które są wrażliwe na temperaturę i bardzo łatwo pod jej wpływem utleniają się.