Witaj w Połczyńskiej Olejarni!

To tu, w sercu uzdrowiska, przy jednej z klimatycznych uliczek połczyńskiej starówki, tłoczymy dla Was na zimno pyszne oleje pełne naturalnego bogactwa.

Połczyńska Olejarnia powstała z zamiłowania do naturalnej, zdrowej żywności i lokalnego krajobrazu. Od 2019 roku gościmy na mapie Połczyna- Zdroju oferując naszym Klientom świeże, najwyższej jakości oleje.

Rzemieślniczy charakter produkcji i najwyższej jakości surowce kontraktowane u okolicznych rolników, pozwalają nam poszczycić się prawdziwie lokalnymi  produktami w duchu slow food.

Skąd jesteśmy?

Wśród malowniczych krajobrazów Szwajcarii Połczyńskiej, z dala od wielkomiejskiego zgiełku i zanieczyszczeń, w otulinie Drawskiego Parku Krajobrazowego, leży Połczyn-Zdrój – niewielkie uzdrowiskowe miasteczko z wielowiekowymi tradycjami zdrojowymi, pięknym parkiem i ciekawą historią.

Znane i cenione przez kuracjuszy z całego kraju i zagranicy z uwagi na udokumentowane złoża naturalnych surowców leczniczych: torfu leczniczego – borowiny oraz wód mineralnych chlorkowo-sodowych i jodkowych. To tu podziwiać można również wyjątkowo fotogeniczną Magiczną Ulicę Parasoli – główny deptak uzdrowiskowej miejscowości, ponad którym rozpościera się wielokolorowa instalacja stworzona z barwnych parasolek.

Szwajcaria Połczyńska

Mamy szczęście i duży przywilej żyć i pracować w unikalnym na skalę Polski i Europy regionie naszego kraju – nieopodal rezerwatu „Doliny Pięciu Jezior”, zwanego od dawien dawna Szwajcarią Połczyńską.

Szwajcaria Połczyńska to przydomek nadany rezerwatowi krajobrazowemu „Dolina Pięciu Jezior” z uwagi na wyjątkowo malownicze ukształtowanie terenu i dużą bioróżnorodność. Dolinę tworzy pięć polodowcowych rynnowych jezior otoczonych stosunkowo wysokimi wzgórzami morenowymi, pokrytymi gęstymi lasami i rozległymi pastwiskami. Unikalny rezerwat tworzy prawdziwą enklawę dzikiej, niemal nietkniętej ludzką ręką przyrody, a malowniczy polodowcowy krajobraz dodaje jej uroku i tajemniczości.

Dolina
Pięciu Jezior

W Szwajcarii Połczyńskiej swoje źródło ma rzeka Drawa, przepływająca kolejno przez pięć przejrzystych jezior. Dolinna trasa wiodąca od Połczyna-Zdroju w stronę miejscowości Czaplinek, wzdłuż jezior: Krzywego, Krąg, Długiego, Głębokiego i Małego to prawdziwa uczta dla oka oraz gratka dla obserwatorów dzikiej fauny i flory.
Rezerwat krajobrazowy o powierzchni 228,78 ha mieści się w województwie zachodniopomorskim, w powiecie świdwińskim, w gminie Połczyn-Zdrój, 7 km na południowy wschód od uzdrowiskowego Połczyna-Zdroju. Położony w Drawskim Parku Krajobrazowym, w obszarze chronionego krajobrazu „Pojezierze Drawskie”, na terenie obszaru Natura 2000 „Ostoja Drawska” oraz na specjalnym obszarze ochrony siedlisk Natura 2000 „Jeziora Czaplineckie”.

Przez rezerwat prowadzą dwa znakowane szlaki turystyczne z Połczyna-Zdroju do Czaplinka: niebieski Szlak Szwajcarii Połczyńskiej oraz czerwony Szlak Solny.

Współpraca

Połczyńska Olejarnia to miejsce, w którym każdego dnia dokładamy starań, by wytwarzane przez nas oleje spełniały najwyższe standardy jakości, świeżości i smaku, a naszym nadrzędnym celem są zadowoleni Klienci.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą B2B, chcesz dystrybuować nasze produkty lub potrzebujesz oleju w hurtowych opakowaniach- skontaktuj się z nami!

Nie świadczymy usługi tłoczenia oleju z surowca Klienta.

Badania i certyfikaty

Bardzo dbamy o standardy produkcji w naszej olejarni!

Nasz zakład wpisany jest do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej pod numerem: 012/1618/2019. W procesie produkcji stosujemy system bezpieczeństwa żywności HACCP.

Nasze oleje posiadają aktualne badania mikrobiologiczne oraz przechowalnicze.

Do wglądu dołączamy także badania oleju lnianego pod względem profilu kwasowego – potwierdzając wysoką zawartość kwasu Omega-3.

Gdzie można kupić nasze oleje?

 • POŁCZYŃSKA OLEJARNIA – sklep firmowy
  ul. Mariacka 8 78-320 Połczyn-Zdrój
 • GREEN LADY – sklep zielarsko-konopny w centrum handlowym DRAWA
  ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 21 78-500 Drawsko Pomorskie
 • ZIELARNIA ROSA – sklep zielarsko-medyczny
  ul. 5 marca 13 78-520 Złocieniec
 • FITOFARMA – sklep zielarsko-medyczny
  ul. Piłsudskiego 27 75-501 Koszalin
Bądź na bieżąco z naszymi nowościami!

Zapisz się do newslettera już dziś i uzyskaj 5% rabatu na pierwsze zakupy!

Otrzymuj najnowsze informacje o naszych produktach i promocjach. Zapisz się już dziś!