Ze względu na wyjątkowe właściwości, tłoczony na zimno olej z nasion konopi siewnych, jest niezwykle ceniony jako produkt leczniczy i spożywczy. Charakteryzuje go wysoka zawartość Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT) – omega-3 i omega-6. Za sprawą ich  obecności, olej konopny zwiększa naturalną odporność organizmu wzmacniając również florę jelitową.

Ponadto, olej z nasion konopi zmniejsza stężenie lipidów we krwi, dzięki czemu zapobiega miażdżycy, wzmacnia naczynia krwionośne i usprawnia przepływ krwi. Dodatkowo zapobiega zatorom, ponieważ hamuje agregację, czyli sklejanie się krwinek, co powoduje powstawanie zakrzepów i czopów, które zatykają naczynia krwionośne,

Co ważne dla kobiet, olej konopny reguluje gospodarkę hormonalną organizmu i łagodzi syndrom napięcia przedmiesiączkowego, a także łagodzi stany zapalne organizmu, łagodzi bóle stawów oraz obrzęki mięśni, przyspiesza regenerację błon śluzowych i skóry.

Olej konopny to produkt spożywczy wytwarzany z nasion konopi siewnych, nie zawiera substancji psychoaktywnych, odpowiedni również dla dzieci i osób starszych. Charakteryzuje się pięknym zielonym kolorem i delikatnym, orzechowym smakiem.

Powrót do listy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *